به نقل از پایگاه خبری الرای، این روزها سریال «مردان آنجلس» ساخته فرج*اله سلحشور هر شب ساعت ۸ در شبکه دو تلویزیون رسمی مصر در حال پخش است و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
در پی این استقبال برخی از فعالان در «ماسبیرو»، مرکز رادیو تلویزیون مصر از موافقت مسئولان این مرکز از جمله «صلاح عبدالمقصود» وزیر اطلاع*رسانی و «شکری ابوعمیره» رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون*های مصر انتقاد کرده*اند.
منابع مطلع اعلام کرده*اند این تعداد از فعالان در این مرکز طی نامه*ای به وزیر اطلاع*رسانی مصر خواستار توقف پخش این سریال تاریخی شده*اند که تاکنون تنها ۷ قسمت از آن پخش شده است.
بنابر این گزارش این نخستین بار است که یک سریال تلویزیونی ایرانی از شبکه رسمی مصر پخش می*شود و بسیاری از مخالفان روابط مصر و ایران این اقدام نوعی تلاش برای بازگشت روابط دو کشور می*دانند و با آن مخالفت کرده*اند.
آنها مدعی شده*اند پخش این سریال نوعی تلاش برای انتقال «فرهنگ شیعی» به مصر است در حالی که داستان سریال «مردان آنجلس» داستانی قرآنی است.
در همین حال «ممدوح یوسف» رئیس شبکه دو تلویزویون مصر، با حمایت از پخش این سریال گفت: این سریال در لیست کارهای خارجی آرشیوی تلویزیون مصر بوده است و در لیست پخش قرار گرفته و اگر مشکلی داشت سیستم نظارت ماسبیرو با پخش آن مخالفت می*کرد.
بنابر این گزارش، پیش از این و در دوران رژیم مبارک در پی پخش سریال «یوسف پیامبر» در مصر و استقبال گسترده مردم، وزیر اطلاع*رسانی وقت با پخش آن مخالفت کرد و تلاش*های گسترده*ای برای دادگاهی کردن شبکه*های خصوصی که این سریال را پخش می*کردند، شکل گرفت.