الهام غفوری تهیه کننده دوگانه پایتخت در گفت*وگو با برنا، پیرامون ساخت سری جدید سریال «پایتخت ۳» گفت: با اینکه صحبت*های ابتدایی در مورد ساخت سری جدید «پایتخت» شده است اما چون هنوز چیزی در مورد آن قطعی نشده است نمی*توانم پیرامون آن فعلا اظهار نظر خاصی بکنم. اگر مشکل خاصی رخ ندهد تا ۱۰ روز آینده طی مذاکراتی که با مسئولین صدا و سیما داریم در این مورد تصمیم گیری می*کنیم. وی در مورد احتمال سینمایی شدن «پایتخت»خاطر نشان کرد: صحبت*ها در این مورد صرفا در حد حرف است و ما فقط در حد یک ایده به این موضوع فکر کردیم ولی اگر بازتاب*های خوبی در این مورد بگیریم این امکان وجود دارد که «پایتخت» را سینمایی کنیم.
او در مورد ترکیب احتمالی سریال «پایتخت۳ »تصریح کرد: اگر در مورد ساخت این اثر به توافق برسیم بعید به نظر می*رسد که به ترکیب بازیگران اصلی پایتخت دست بزنیم و از همان دوستان خواهش می*کنیم که در نقش خودشان حضور پیدا کنند.
غفوری تصریح کرد:قصه این اثر به احتمال زیاد در خارج از کشور می*گذارد و ما به کامیون ارسطو شکل ترانزیت می*دهیم تا از این طریق فضای جدیدی را تجربه کنیم.
این تهیه کننده در مورد علت عدم همکاریش در مورد سریال «بچه*های نسبتا بد» ساخته سیروس مقدم همسرش گفت: بعد از اتفاقی که برای دو تن از عوامل سریال پایتخت افتاد ترجیح دادم مدتی را به آنها رسیدگی کنم تا حالشان بهتر شود، البته جای شکر دارد که حال این عزیزان رو به بهبود است به همین خاطر در این سریال با همسرم همکاری نکردم.
او در مورد احتمال زمان پخش سریال «بچه*های نسبتا بد» اظهار داشت: در مورد زمان پخش این اثر به دلیل عدم همکاریم با این پروژه اطلاعی ندارم و چون این روزها همسرم را هم چنان به دلیل دغدغه*های کاری نمی*بینم در جریان زمان پخش این اثر قرار ندارم.