و سر انجام تلویزیون فارسی۱ هم متوجه این امر شد که عده بسیاری از بینندگان این شبکه، از پارازیت ها رنج می برند و یا به طور کل نمی توانند تماشا کنند. متاسفانه مدتی است با پارازیت های ارسال شده، ماهواره هاتبرد و یوتلست ۷آ در شهرهای بزرگ به ویژه تهران، به ماهواره های سوخته تبدیل شده اند و در این بین فرکانس تلویزیون های بی بی سی و من و تو در عرب ست هم از این قائده مستثنا نبوده اند! تلویزیون فارسی۱ در پیج فیسبوک خود در رابطه با پارازیت ها در شهرهای شیراز و تهران نظرسنجی کرده است و درخواست “لایک ” کردن پست مربوط به پارازیت را توسط مردم داشته، به شرحی که در این بین پست مربوط به پارازیت ها در تهران در کمتر از ۳ ساعت حدود ۳۵۰ لایک و پست مربوط به پارازیت ها در شیراز در کمتر از ۳ ساعت حدود ۹۰ لایک خورده است! پست های معمولی پیج فیسبوک فارسی۱ در ۳-۴ ساعت نخست بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ لایک را شاهد هستند. دیروز نیز تلویزیون PMC اعلام نمود که به دلیل درخواست بینندگان این شبکه بخاطر پارازیت ها (که البته از پارازیت ها با نام “مشکلات” نام برده) فرکانس خود را تغییر خواهد داد اما نه فرکانسی اعلام کرده است نه ماهواره ای. عده ای بر این باورند که اگر می خواهد تغییری صورت بگیرد بهتر است با توجه به نظرات مردم شکل گیرد و خودسرانه به این اقدام دست نزنند.
در بین کامنت ها و نظرات بودند افرادی که می گفتند احتمالا PMC از خرج و مخارج این فرکانس بر نیامده و قرار است فرکانس یا ماهواره پخش را تغییر بدهد.
تلویزیون PMC یکی از معروف ترین شبکه های پارسی می باشد به طوری که از ۱۰ سال پیش که این شبکه راه اندازی شد، معمولا افرادی که کمتر با ماهواره آشنا بودند، کلیت ماهواره را با نام PMC میشناختند و معمولا در دسترس ترین شبکه ماهواره ای پارسی برای ایرانیان بوده است. همواره با بهترین تکنیک های پخش و کیفیت پخش شده و چندی پیش شبکه جدیدی با نام PMC Family راه اندازی کرد که به اجبار آن را بست و هم اکنون نیز کیفیت تصویری این شبکه بسیار افت داشته و بین ۱٫۷ مگابیت تا ۲٫۵ مگابیت در حال نوسان است. اما قبل از این شبکه کهکشان نیز به دلیل مشکلات فرکانسی و پارازیت ها از هاتبرد رخت بست. از آن طرف، شبکه هایی مانند طپش و مرسی اعلام کرده اند به دلیل پارازیت ها و هزینه های زیاد ماهواره هاتبرد نمی توانند از این ماهواره پخش شوند. به جز این ها حدود ۴ ماه است شبکه من و تو به دنبال انتخاب چهارمین ماهواره برای پخش در ایران می باشد و اعلام کرده است که به دلیل پارازیت ها به زودی از ماهواره چهارمی هم پخش خواهد شد. حال باید دید با این همه هزینه بالای ماهواره ای مانند هاتبرد و این همه پارازیت ها، باز هم برای شبکه ها عقلانی است که در هاتبرد بمانند و بسوزند و بسازند؟ کرم لاغری تبلیغ کنند و به قول دوستان با کیفیت ۳GP پخش شوند؟ یا بهتر است اتحادی بین شبکه های پارسی شکل گیرد و همگی بر روی ماهواره ای مشترک و با پوشش کامل در کشور های فارسی زبان با کیفیت بالا (هر ماهواره ای که این شرایط را داشت) روی ایر بروند؟
ajax loader