گوهر خیر اندیش در گفت*وگو با برنا گفت: طی مدتی که به دلیل سفر به خارج از کشور از ایران دور بودم ،ولی در این مدت ارتباطم را با سینما و تلویزیون ایران کاملا حفظ کردم و حتی اتفاق*های که در داخل کشور رخ می داد را با دقت و علاقه خاصی دنبال می*کردم .
خیر اندیش در مورد سریال «کلاه پهلوی» تصریح کرد: با وجود انتقادهای نا به جایی که از این سریال می*شود اما به نظر من این اثر به لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار دارد و از قصه پردازی خوبی برخوردار است. من نقشم را در این سریال بسیار دوست دارم چرا که فارغ از شعار زدگی و موضع گیری، قصه زن مدرنی را در آن دوران روایت می*کند.
این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون افزود:متاسفانه در طول این سال*ها تلویزیون به نوعی دچار ریزش مخاطب شده است . این در حالی است که با کم کردن ممیز*ی*ها بار دیگر می*توان مخاطب را به تلویزیون باز گرداند. البته به نظرمن ما راجع به سریال*های داخلی کمی با بی*مهری برخورد می*کنیم چون شکی ندارم آثار داخلی ما از نمونه*های ماهواره*ای حداقل خیلی بهتر است. و سریالی مانند «کلاه پهلوی» نه تنها از «حریم سلطان» کمتر نیست بلکه به مراتب در سطح بالاتری قرار دارد.