شیرین بینا در گفت*وگو با برنا در مورد علت کم کاریش طی مدت اخیر گفت: فضای جدید این روزها در سینما و تلویزیون به گونه*ای شده است که بسیاری از بازیگران نظیر من و خواهرم نگین کم کار شویم چرا که متاسفانه کارکردن در تلویزیون صرفا به یک سری بازیگر خاص اختصاص دارد که عضو گروه و باند خاصی هستند.
او ادامه داد: بازیگرانی مانند ما که تمایلی به حضور در چنین باندهای ندارند معمولا کم کار می*شوند هر چند که من از این موضوع شاکی نیستم چرا که بر این باورم بازیگرانی که از توانایی برخوردارند شاید در مقطعی فرصت برای بازی کردن پیدا نکنند اما بالاخره مجال برای حضور آن*ها فراهم می*شود.
بینا تصریح کرد:جای تاسف دارد که در تلویزیون ما بودجه*های کلان ۲۰۰ میلیاردی در تلویزیون گم می*شود و کسی حتی پیگیر این گم شدن نمی*شود. این در حالی است که اکثر پروژه*های ما به دلیل ضعف بودجه حتی به مراحله ساخت نمی*رسند و یا اگر ساخته می*شوند کیفیت آن*ها در سطح پایینی قرار دارد.
بازیگر سریال «مسافری از هند» و « کمکم کن» خاطر نشان کرد: البته این موضوع به این معنا نیست که ما پیشنهادهای برای بازی نداریم بلکه نقش*های که پیشنهاد می*شود به واسطه فیلمنامه*های ضعیف به قدری در سطح پایینی قرار دارند که ترجیح می*دهیم در خانه استراحت کنیم تا ایفاگر رل*های مضحک باشیم.
وی در پایان گفت: امیدوارم دولت جدید در زمینه کارهای فرهنگی برنامه ریزی*ها مناسبی انجام دهد تا ما شاهد بروز این اتفاقات نباشیم.