خاطره حاتمی در گفت*وگو با برنا در مورد علت کم کاریش در آثار تلویزیونی اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که تلویزیون نسبت به گذشته از بودجه محدودتری برخوردار است و همین بودجه محدود هم باعث شده است که آن*ها در بسیاری از موارد نتوانند سریال*های مناسبی را تولید کنند و خب این موضوع برای بازیگرانی نظیر من که همواره دغدغه حضور در کارهای خوب و قابل تامل را دارند باعث می*شود که دچار نوعی کمی کاری شویم و ترجیح دهیم صرفا از دور نظاره گر باشیم.
او افزود: برنامه*های تلویزیون در مدت اخیر دچار افت چشمگیری شده است و خب همین موضوع سبب می*شود مخاطبان داخلی رغبتی برای تماشای آثار داخلی نداشته باشند. در بسیاری از ساعت*های روز برنامه*های تلویزیون هیچ حرفی برای گفتن ندارند و برای مخاطب بسیار خسته کننده هست،خب طبیعی است که در چنین شرایطی مخاطب ترجیح می*دهد پای برنامه*های ماهواره*ای بنشیند .
بازیگر سریال«فقط به خاطر تو» و «گاو صندوق» خاطر نشان کرد:فراموش نکنید یکی از بزرگ*ترین تفریحات خانواده*های قشر متوسط تماشای تلویزیون است و خب در زمانی که ما خوراک مناسبی را به آن*ها ارائه نمی*دهیم تا اوقات فراغت*شان را پر کنند نمی*توانیم از آنها انتظار داشته باشیم که سریال*های ماهواره*ای را تماشا نکنند و یا فلان برنامه را از فلان شبکه ماهواره* ای نبینند اگر ما واقعا می*خواهیم که جلوی این موضوع را بگیریم باید حجم تولیدات با کیفیت داخلی را بالا ببریم، نه اینکه هر روز بر ممیزی*ها اضافه کنیم .
این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: حال شما تصور کنید با وجود همه این کمبود بودجه*ها و مرارت کشیدن*ها سریالی در تلویزیون ساخته می*شود به قدری ممیزی روی این اثر زیاد است و دست عوامل برای طراحی قصه و شخصیت*ها به ویژه خانم*ها بسته است که در نهایت خروجی کار غیر قابل باور می*شود. شما تصور کنید اگر طراح گریم و یا لباسی بخواهد شخصیت یک دختر خلاف کار را طراحی کند چگونه می*تواند با وجود این مشکلات از پس ان بر آید و خب طبیعی است که در چنین شرایطی مخاطب خروجی کار را نمی*پسندد چرا که کاراکتری که می*بیند را باور نمی*کند.هر چند که همه ما به موازین و قوانین اسلامی کشورمان پایبند هستیم اما می توانیم با کمی خلاقیت اجازه رشد در این فضا را برای مخاطب فراهم کنیم.
حاتمی در پایان گفت: امیدوارم با روی کار آمدن دولت جدید روحانی و انتصاب وزیر ارشاد و معاونت سینمایی فضا در سینما و تلویزیون اندکی تلطیف شود و مخاطبان بار دیگر با آثار داخلی آشتی کنند.