اپراتور ماهواره ای SES در طول نمایشگاه IBC2013 یک نمونه اولیه هشت کاناله ال ان بی با تبدیل IP را رونمایی کرد . فن آوری ساخته شده راه حل جدید تبدیل سیگنال های ماهواره ای به طور مستقیم به IP و توزیع آنها از طریق اترنت، شبکه Wi-Fi و WLAN می باشد . براین اساس فن آوری جدید که با نام IP-LNB از آن یاد می شود در اصل تبدیل سیگنال های ماهواره ای به طور مستقیم در آنتن به طوری که داده های ماهواره ای بر روی شبکه در دسترس باشد است .
آی پی، ال ان بی توسط غول ماهواره ایی SES توسعه داده شد و توسط شرکت بزرگ و قدرتمند Inverto در آزمایشگاه دیجیتال لوکزامبورگ اجرا شد که برای تمام دستگاه های IP در خانه و بیرون است به طوری که هر کس می تواند از تصویر با کیفیت بالا لذت ببرد .
به گزارش خبرگزاری امروز آی پی، ال ان بی در مقادیر نمونه دسامبر ۲۰۱۳ روانه بازار و رسما از سال ۲۰۱۴ در بازار در دسترس عموم می باشد .
درباره این فن آوری و تکنولوژی می توان گفت نسل جدیدی از دنیای ارتباطات رقم می خورد به طوری که حتی با داشتن ایپی ثابت شما می توانید در هر کجا برنامه های ماهواره ایی را از تلفن همراه و لپ تاب مشاهده کنید یا در آینده اصلا نیازی به سیم کشی از لنبی به دستگاه گیرنده نیست و فقط این کار بصورت امواج ماکروویو و به صورت WIFI انجام می پذیرد .
جالبتر اینکه این لنبی در فرستنده باند KU کار می کند و قادر به پخش شبکه هایی با فرمت SD / HD / Ultra HD می باشد .
این مطلب برای اولین بار در ایران توسط اینجانب اطلاع رسانی شد و مطالب دقیقتر به زودی …