Sky Italiaampw200amph200ampzcTampq95در نمایشگاه بین المللی IBC امسال توافق نامه ایی بین پلت فرم ماهواره ایی آسمان ایتالیا و شرکتی با نام ” NTT DATA ” به ثبت رسید که کمتر کسی فکر می کرد چند ماه پس از آن شبکه های اچ دی این رسانه برای سرورهای شرینگ و بینندگان غیر قانونی از دسترس خارج شود . به گزارش امروزنا انتخاب راه حل های فشرده سازی تصویر – ویدئو و افزایش بهره وری فشرده سازی برای انتقال صدای فراگیر دیجیتال دالبی پای شرکت رمزگذار قدرتمند فرمت MPEG-4 با ویژگی های منحصر به فرد جاسازی شده چیپ ست شرکت موستانگ تامسون برای بهینه سازی ظرفیت های فشرده سازی را به این رسانه باز کرد .

در این رابطه مدیر آسمان ایتالیا می گوید ما در حال اضافه کردن شبکه ها به سیستم اج دی هستیم و اول شش شبکه اچ دی مورد آزمایش قرار گرفتند و چون پهنای باند ما در یوتلست هاتبرد بر روی فرستنده ها ثابت است نیاز به کم کردن کیفیت و نرخ بیت ریت تصاویر داشتیم که شبکه ها را روی ایر ببریم بنابراین تنها پاسخ پیدا کردن یک راه حل فشرده سازی بهتر MPEG-4 کاملا سازگار بود که شرکت معروف NTT DATA نیاز ما را بر آورده کرد .
شرکت تامسون پیشرو در ارائه راه حل برای ایجاد، مدیریت ، تحویل و دسترسی ویدیو، برای صنایع ارتباطات، رسانه ها و سرگرمی است که مشتریان آن ها استودیوها، پخش کنندگان ، اپراتورهای شبکه ( telcos ، پهنای باند ، ماهواره ای و اپراتورهای کابلی ) و طیف بیشتری از کاربران حرفه ای فیلمسازی می باشند و با اعمال نفوذ صلاحیتهای اصلی در ویدئو- صدا، داده ها فرصت های رشد و انقلاب همگرایی دیجیتال را به ارمغان آورد که شرکت ایتالیایی NTT DATA برای آسمان ایتالیا کارهای شرکت تامسون را توسعه داده که با استفاده از فرآیندهای نوآورانه برای فشرده سازی کانال های خطی پخش از طریق ماهواره را می تواند تا ۴۰ ٪ مصرف پهنای باند را کاهش دهد در حالی که همان کیفیت شبکه حفظ شود .
از آنجا که مصرف پهنای باند جزهزینه های کلی یک کانال است پس آسمان ایتالیا بهترین فکر را کرده و حتی مدیر ارشد NTT DATA اعلام کرده در تا پایان ماه دسامبر دیگر شبکه های این رسانه هم به تکنولوژی جدید ارتقا می یابند .
آخرین تکنیک های رمزگذاری برای پردازش سیگنال خطی آنلاین قادر به استفاده در رایانه های شخصی ، تلفن های هوشمند و لب تاپ نیز هست یعنی تولید یک نسخه رمزنگاری شده در اشکال مختلف برای دستگاه های مختلف !
سیستم اصلی همان AVC H264 با دو کد مختلف است که بخش بزرگی از فرایند رمزگذاری اولیه اشتراک گذاری است سپس بسته به نوع دستگاه درخواست تفاوت های اندکی در نتیجه نهایی وجود دارد یعنی در اصل اداره کردن ورودی کانال مستمر در حالت خطی و ایجاد یک نسخه رمزنگاری شده در خروجی که این فرایند باعث تاخیر مهم در روند رمزگذاری خطی از لحظه ای که جریان های دریافتی می رسد تا زمان خروجی جریان است که این تاخیر قابل تنظیم است اما زمان واقعی نزدیک به ۵ تا ۱۰ دقیقه است که پس از آن بتن مدیریت توسط سیستم های انتقال دهنده صورت می گیرد .
برای همین هم هست شاید در ساعاتی روی شبکه های اچ دی زمان بگذارید هر چند دقیقه یکبار تصویر قطع و وصل می شود .
کاهش پهنای باند مورد نیاز برای انتقال ویدئو در حالت خطی با ارائه نزدیک به زمان واقعی الگوریتم های خارج از خط فشرده سازی در فرمت AVC با یک تأخیر ثابت و قابل تنظیم راه فرار و در اصل اسکای ایتالیا با یک تیر دو نشان زد :
اول رسیدن به هدف خود یعنی کاهش هزینه و فشرده سازی تصاویر
دوم از دسترس خارج کردن بینندگان غیر قانونی خود