رنگ قالب

اگر اين نخستين بازديد شماست ثبت نام کنيد ، چرا ثبت نام ؟

• استفاده از فايل هاي پيوست به صورت نامحدود
  • بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
  • پنل کاربري سايت

آواتار مهمان

ورود به حساب کاربري

موارد ديگر را ببين

بازيابي اطلاعات کاربري شما از طريق دکمه هاي زير قابل انجام خواهد بود

نام نويسي فراموشي گذرواژه فراموشي گذرنامه

فروش اکانت جی شیر

*** اخطار: کپي برداري از انجمن مطلقا ممنوع مي باشد و به صورت هوشمند کنترل مي شود
    لذا کاربراني که قصد چنين کاري دارند براي هميشه اي پي و نام کاربريشون بلاک خواهد شد ***

*** درج مطالب سياسي در انجمن ممنوع ميباشد در صورت مشاهده با کاربر برخورد و از انجمن اخراج مي شود ***

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 81
    1. Top | #1
      جانشین مدیریت کل سایت

علايق
      امورات فنی
      شغل
      تعمیرات و نصب
      رسیور
      استارمکس
      نام واقعي
      رضا
      تيم مورد علاقه
      barcelona
      ميانگين پست روز
      4.68
      تشکر کردن
      7,496
      تشکرشده 4,359 بار در 2,506 ارسال

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

اعلام برنامه های من و تو 1 در این تایپ....

998828 551494761575567 1577674520 n 630x330
      مستند رضا شاه
      به زودی از شبکه Manoto1
      فرکانس این کانال در ماهواره هاتبرد : ۱۱۳۱۷ . ۲۷۵۰۰ . v . 3/4

2. 2 کاربر مقابل از gshare.ir عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

[email protected] (2013-07-14),radin_mi (2013-08-01)

3. Top | #2
      جانشین مدیریت کل سایت

علايق
      امورات فنی
      شغل
      تعمیرات و نصب
      رسیور
      استارمکس
      نام واقعي
      رضا
      تيم مورد علاقه
      barcelona
      ميانگين پست روز
      4.68
      تشکر کردن
      7,496

logo برنامه های من و تو یکشنبه 23 تیر

08:00
      -جهان ورزش - قسمت ۸۰
      این هفته در برنامه-ی 'جهان ورزش' در فنلاند به دیدار پیتو پیروینن، قهرمان اسنوبورد دنیا و سلطان بیگ-ایر، می-رویم. شما را با داستان زندگی خارق-العاده-ی جولی کرون، اسب-سوار افسانه-ای آمریکایی آشنا می-کنیم. برای تماشای مسابقات سالانه-ی اسنیک-بوت به آبهای کشور هند سر می-زنیم و با جولیوس یگو، ورزشکار پرتاب-نیزه-ی اهل کنیا آشنا می-شویم که لقب 'ورزشکار یوتیوبی' را یدک می-کشد.

09:00
      -انسان زمان و ماشین - الکساندر گراهام بل و اختراع تلفن
      مارس ۱۸۷۶، الکساندر گراهام بل در تلاش برای اختراعی است که جهان را تغییر می-دهد. آمریکای اوایل قرن نوزده رشدی انفجاری و گسترش در سرزمینی وسیع را تجربه می-کند. برای پاسخ به نیازهای ارتباطی این ملت جدید، فناوری جدیدی لازم است و بل اعتقاد دارد که می-تواند کلام را تا فواصل دور بفرستد. تلگراف-های اولیه می-توانند تنها یک پیغام را در آن واحد روی یک سیم بفرستند و پیام باید حرف به حرف نشانه-گذاری و نشانه-گشایی شود. بل شروع به کار روی تلگراف چندگانه می-کند، اما نبوغش او را به وسیله-ی انقلابی متفاوتی می-رساند که هزاران پیام همزمان را منتقل می-سازد و آینده را شکل می-دهد – تلفن.
      انسان:
      الکساندر گراهام بل در سوم مارس ۱۸۴۷ در ادینبروی اسکاتلند زاده شد. سه نسل از خانواده-اش اساتید کلام بودند، و بل در آغوش علم اصوات بزرگ شد. خانواده-ی بل به آمریکای شمالی مهاجرت کردند و الکساندر جوان در بوستون شروع به تدریس شیوه-های تکلم به کودکان کرد. اشتیاق او به این کار منجر به آزمایشاتی روی فناوری جدیدی به نام صدانگار شد و این ایده-ی بکری به بل داد – استفاده از جریان نوسان-دار برای بازتولید امواج صدا. در میانه-ی کار بر روی تلگراف چندگانه و تلفن، بل عاشق یکی از شاگردانش شد – مِی-بل هابرد – دختر حامی-اش. برای کسب رضایت حامی و پدرزن آینده، بل بی-وقفه به کار روی تکمیل اختراعش پرداخت و همسرش را به دست آورد و دنیا را با تلفنش عوض کرد.
      زمان:
      زمانی که بل در تلاش برای انتقال الکتریکی کلام از طریق سیم است. الکساندر گراهام بل و دستیارش توماس واتسون وسیله-ی تلگرافی جدیدی را می-آزمایند که به نتایج نامنتظره-ای می-رسند – چندین بسامد از طریق یک سیم واحد منتقل می-شود. با این کشف، بل آنچه را که برای طراحی اولین تلفن چوبه داری لازم است در اختیار دارد و وقتی بل درون ساختار ساده-ی سیم-ها و آهنرباهایش صحبت می-کند، جریانی الکتریکی صدایش را به گوش واتسون در اتاق دیگر می-رساند و در تاریخ ثبت می-کند. تلگراف سخنگوی بل مورد استقبال شدید دانشمندان و عامه قرار می-گیرد و جایزه-ی اول نمایشگاه-ی سده-ی فیلادلفیا در ۱۸۷۶ را دریافت می-کند. شرکت تلفن بل تاسیس می-شود دو روز بعد الکساندر گراهام بل بالاخره اجازه می-یابد با مِی-بل هابرد ازدواج کند. ثبت اختراع اولیه به چالش کشیده می-شود، اما بل در دادگاهی تاریخی پیروز می-شود. تا ۱۸۸۰، تقریبا ۵۰ هزار تلفن در آمریکا وجود دارد. و در ابتدای قرن جدید، تقریبا ۱.۴ میلیون تلفن.
      ماشین:
      اولین تلفن چوبه داری به اندازه-ی یک کتری با یک لوله-ی تکلم طراحی شد که امواج صدا را به ارتعاشاتی روی یک پرده-ی طبلک-مانند تبدیل می-کرد. این ارتعاشت از طریق سیم به دریافت-کننده-ای منتقل می-شدند که با معکوس کردن فرایند سیگنال پیوسته-ی الکتریکی را دوباره به امواج صدای قابل شنیدن تبدیل می-کرد. این صداهای اولیه مفهوم نبودند و بل و واتسون تلفنشان را با یک سیستم مقاومت متغیر اصلاح کردند – که جریانی الکتریکی را ازطریق سیمی به درون ظرف آب و اسید می-برد که بل سوزنی از لوله-ی تکلم را در آن قرار می-داد. سوزن حاوی سیگنال با مایع در تماس است و جریان را به حرکت درمی-آورد. ارتعاشات کلمات تبدیل به الکتریسیته شده و ارتعاشات جریان آنها را در طول حرکتشان از طریق سیم تا دریافت-کننده واضح نگه می-دارد – و پیام، به معنای واقعی به گوش جهانیان می-رسد.

10:00
      -جواب - قسمت ۱۴۱
      قسمت ۱۴۱ از برنامه 'جواب' رو پریسا ساوجی اجرا میکنه. تیام با ما خواهد بود تا درباره سری جدید 'بفرمایید شام' صحبت کنه. مرجان از 'من و تو پلاس' مهمان برنامه ما خواهد بود تا به سوالات شما دوستان عزیز جواب بده. امیر و سارا از 'تک شو'، ندا از 'چرا که نه؟' و امیرعلی از وب سایت مهمان برنامه 'جواب' این هفته خواهند بود.

10:30
      -اتاق خبر - اخبار ایران و جهان
      ما تازه- ترین اخبار ایران و جهان را از اتاق خبر تلویزیون '' من و تو ۱ '' هر روز از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲ بوقت ایران و ۱۸ تا ۱۸:۳۰ بوقت لندن به آگاهیتان می رسانیم. گروه خبر تلویزیون '' من و تو ۱ '' با روش و زبانی تازه شما را در جریان آخرین خبرهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قرار خواهد داد. نگاهی به سرخط روزنامه-ها و رسانه-های مختلف ایرانی، مروری بر نشریات بین-المللی و همچنین بررسی صفحات تاریخ ۳۱ ساله اخیر و سخن روز و هفته، قسمتهای دیگری از برنامه اتاق خبر تلویزیون '' من و تو ۱ '' است.

11:00
      خوراکی های عجیب و غریب با Andrew Zimmern - سواحل جنوبی آمریکا
      اندرو در زمان حضور در آمریکا از لوئیزیانا، آلاباما، میسیسیپی و فلوریدا دیدن میکنه و در اونجا از جدیدترین خوراکها میچشه از جمله سنجاب، مغز خوک و سوسمار.

12:00
      -تمدنهای گمشده - رامسس
      سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد. تمدن مقتدر مصر، در عصر طلایی خود بسر می برد. رامسس دوم، حکمران است. مردی که قصد دارد بزرگترین فرعون باشد. او موفقیت و شهرتش را با ساختن بنا به دست می آورد. تندیس هایی عظیم، ستونهای هرمی شکل بسیار رفیع، معابدی تراشیده شده از سنگ سخت. رامسس یک ابر مرد است. او شصت و هفت سال بر قلمروئه پادشاهی-اش حکمفرمایی کرد و آن را به شکوه بی-همتایی رساند. ویرانۀ آنچه که رامسس بنا نهاده بود، هنوز هم پا بر جاست، با کمک تحقیقات جدید و فنآوری تصاویری گرافیکی مدرن، میزان واقعی بلند پروازیهای وی، به طور کامل آشکار می گردد. ما تالار عظیم ستون دار در کارناک را بازسازی می کنیم؛ به کاوش تکنیکهای خلاقانه و مهارتهای مهندسی-ای می پردازیم که به خلق معبد ابو سیمبل انجامید؛ ما رامسسیوم را طوری که او تصور می کرده، بازسازی می کنیم و مقبرۀ خارق العاده-ای که رامسس برای خود ساخته بود را، درست همانند زمانی که بدنش در آن آرمید، به نمایش می گذاریم.

13:00
      -جهان ورزش - قسمت ۸۰
      این هفته در برنامه-ی 'جهان ورزش' در فنلاند به دیدار پیتو پیروینن، قهرمان اسنوبورد دنیا و سلطان بیگ-ایر، می-رویم. شما را با داستان زندگی خارق-العاده-ی جولی کرون، اسب-سوار افسانه-ای آمریکایی آشنا می-کنیم. برای تماشای مسابقات سالانه-ی اسنیک-بوت به آبهای کشور هند سر می-زنیم و با جولیوس یگو، ورزشکار پرتاب-نیزه-ی اهل کنیا آشنا می-شویم که لقب 'ورزشکار یوتیوبی' را یدک می-کشد.

14:00
      -آکادمی موسیقی- گوگوش - قسمت پنجم
      قسمت پنجم اکادمی موسیقی گوگوش پر از فراز و نشیب می باشد. مهمان ویژه ای خواهیم داشت - مهمانی که امدنش باعث احساساتی شدن هنرجویان می شود- در این قسمت هنرجویان به دو گروه تقسیم می شوند و با کمک این مهمان ویژه دو اهنگ قدیمی از یک خواننده محبوب را بازخوانی می کنند و باید برای این اهنگ ویدیو بسازند.

15:00
      -من و تو+ - شنبه ۲۲ تیر
      'من و تو پلاس' یک مجله تلویزیونی هست که از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۰:۰۰ به وقت ایران مهمان خانه-های شما میشه. در این برنامه یک ساعته شما میتونید خبرهای متنوع و به روز از سراسر دنیا را دنبال کنید. برنامه هایی مختلف از دنیای سرگرمی، سینما، ورزش، هنر، مد، تکنولوژی و پزشکی را میتونید در این برنامه ببینید و همینطور مهمانهای متخصص در زمینه-های مختلف هم در این برنامه حضور دارند هر کس با هر سلیقه و با هر سن و سالی میتونه برنامه مورد علاقه خودش رو در 'من و تو پلاس' ببینه.

16:00
      ویژه برنامه - انقلاب فرانسه
      در قرن هجدهم، فرانسه ثروتمندترینِ ملل دنیا با قدرتمندترین پادشاهی در زمان خود بود. برترین ارتش اروپا از آن این کشور بود و مردم آن نیز، بالاترین سطوح تحصیلی را دارا بودند. ولی از طرفی، به دلیل کمک پادشاه به انقلاب آمریکا، این کشور رفته رفته مقروض-تر شد و پیرو آن، هر روز تعداد بیشتری از مردم کشور به سطوح متوسط و پایین جامعه تبدیل میشدند. در تاریخ ۱۴ ژوئیه سال ۱۷۸۹، این غده چرکین سر باز کرد و توده-ای از اوباش پاریس به باستیل هجوم آورده و اسلحه و مهمات آن را به تسخیر خود درآوردند و در طی یک دهه و در قالب تفکرات ایده-آلیستی انقلابی، زنجیره-ای از قتل-عام- ها آغاز شد. بازگشت به آن زمان، روزهای گیوتین و رویارویی شورشیان را به یاد می آورد، از جمله ماری-آنتونه، لویی شانزدهم، ماکسی میلیان روبسپیر، ژان پل مارات، جورجز دانتون، و شارلوت کوردِی.

18:00
      -کاوشگران میدانهای جنگ - جنگ بریتانیا
      بریتانیا به تنهایی در برابر نیروهای مسلح آلمانی می-ایستد. اما هیتلر قبل از آنکه بتواند نقشه-ی هجوم خود را پیاده کند، باید نیروی هوایی سلطنتی را از میان بردارد. آلمان-ها به شکست-ناپذیری خود باور دارند. نبرد بریتانیا به زودی آغاز می-شود. در تابستان آن سال و در طول ۴ ماه، نیروی هوایی سلطنتی و لوفت-وافه در آسمان-های آبی و بر فراز مراتع سرسبز جنوب شرقی انگلستان، در نبردی حماسی، به مصاف هم می-روند. در بیش از ۶۰ سال گذشته، داستان آن نبرد، همچون داستان ملتی ناآماده روایت شده که بر خلاف تمام پیش-بینی-ها در برابر دشمنی قوی-تر پیروز می-شود. داستانی قهرمانانه که در آن تعدادی خلبان دلیر با هواپیماهای اسپیت-فایر خود، پیروزی بریتانیا را رقم می-زنند.
      در این برنامه، کارآگاهان میدان نبرد در این باره تحقیق می-کنند و با همراهی دانشمندان، مورخان و سربازان کهنه-کار از این واقعیت پرده برمی-دارند که در واقع، بریتانیا، برای جنگ، به خوبی آماده بوده است. آنها سیستم-های سری و تاکتیک-هایی را افشا می-کنند که آلمان-ها را مجبور به عقب-نشینی از میدان نبرد کرده و به تاخیر و در نهایت لغو هجوم آنها به بریتانیا می-انجامند.

19:00
      -ابر ابزار - نابود کنندگان
      آهن قراضه درمقابل ۱۱۵ میلیون وات نیروی کوره قوس فلزی تبدیل به فولاد مذاب می-شود و یک ماشین خندق-کن عظیم تکه-ای از زمین را می-کند. این ماشین-های نابود کننده، هرچیزی از تیرهای فولادی گرفته تا تخته-های سنگ گرانیت را نابود می-کنند.

20:00
      -من و تو+ - یکشنبه 23 تیر
      'من و تو پلاس' یک مجله تلویزیونی هست که از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۰:۰۰ به وقت ایران مهمان خانه-های شما میشه. در این برنامه یک ساعته شما میتونید خبرهای متنوع و به روز از سراسر دنیا را دنبال کنید. برنامه هایی مختلف از دنیای سرگرمی، سینما، ورزش، هنر، مد، تکنولوژی و پزشکی را میتونید در این برنامه ببینید و همینطور مهمانهای متخصص در زمینه-های مختلف هم در این برنامه حضور دارند هر کس با هر سلیقه و با هر سن و سالی میتونه برنامه مورد علاقه خودش رو در 'من و تو پلاس' ببینه.

21:00
      سالی تاک - قسمت ۱۲۱
      سالی- تاک این هفته با کلی- اخبار خوب شروع می-شه و جای تامل داره که اخبار خوب ما از چه جهت خوب هستند. اخبار جالب انگیز این هفته غوغا می-کنه، دوربین مخفیمون رو شما هم می-تونین به راحتی- انجام بدین، در زنگ تفریحمون یک صدای بسیار زیبا می-شنویم، یک سورپرایز هم براتون داریم که دیگه خودتون باید ببینین.

21:30
      ما تازه- ترین اخبار ایران و جهان را از اتاق خبر تلویزیون '' من و تو ۱ '' هر روز از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲ بوقت ایران و ۱۸ تا ۱۸:۳۰ بوقت لندن به آگاهیتان می رسانیم. گروه خبر تلویزیون '' من و تو ۱ '' با روش و زبانی تازه شما را در جریان آخرین خبرهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قرار خواهد داد. نگاهی به سرخط روزنامه-ها و رسانه-های مختلف ایرانی، مروری بر نشریات بین-المللی و همچنین بررسی صفحات تاریخ ۳۱ ساله اخیر و سخن روز و هفته، قسمتهای دیگری از برنامه اتاق خبر تلویزیون '' من و تو ۱ '' است.

22:00
      -رازهای گذشته - اپوس دئی - کار برای خدا
      یک سازمان سری و شبه آیینی یا برگرفته از الهامی آسمانی و مورد سوءتفاهم؟ 'اپوس دی' به عنوان سازمانی محافظه- کار، زیرمجموعه کلیسای کاتولیک رم، به خاطر چهره -ای که از آن در کتاب هیجان- انگیز دن براون به نام راز داوینچی تصویر شده بود مورد قضاوت بیرحمانه جهانیان قرار گرفت. اعضای اپوس دی ادعا می-کنند آنچه در این کتاب توصیف شده بیشتر قصه -پردازی است تا واقعیت و حقایق در این کتاب موفق وارونه جلوه داده شده- اند. اکنون برای اولین بار در تاریخ هشتاد ساله این گروه، رهبران اپوس دی در جستجوی راهی برای آشکار کردن حقایق و پرده-برداری از اسطوره- هایی هستند که این گروه قدرتمند و منحصر بفرد را احاطه کرده -اند و در این راه شفاف- سازی بی -سابقه -ای انجام می-دهند. نقابی که سالها این سازمان اسرارآمیز را فرا گرفته بود بالاخره در این مستند هوشمندانه و تحریک- آمیز برداشته می-شود.

23:00
      -نظم و قانون - غریبه
      یک دختر (الن واگلوم) به طور معجزه آسایی و پس از آنکه ۴ سال ناپدید شده بود نزد والدینش (پتریک کالینز و تس هارپر) باز می-گردد. درحالیکه او برای خانواده-اش درست مثل یک غریبه است، برای کاراگاه بنسون و کاراگاه استیبلر از سلول سیمانی-ای که طی ۴ سال گذشته نقش یک برده جنسی را در آن بازی می-کرده و همینطور از فرار موفقیت آمیزش می-گوید. این دختر ۲ خواهر دارد. یکی از آنها (کیت بالدوین) پس از آنکه وبسایتی را برای پیدا کردن او درست کرده بود از دیدن او خوشحال می-شود، ولی خواهر دیگرش (ناتالیا پین) از بازگشت او ناراحت است. بنسون و استیبلر برای پیدا کردن این آدم-دزد ناشناس، قربانی را در شهر می-چرخانند تا شاید خاطره آدم-ربایی برایش زنده شود. ولی زمانیکه پاسخ-ها با هم جور در نمی-آیند، کاراگاهان شواهدی را پیدا می-کنند که داستان آدم-ربایی را زیر سوال می-برد. وقتی آنها فرد متجاوز (پیتر لوئیز) را پیدا می-کنند، متوجه می-شوند که با حقیقت تکان دهنده-ای سر و کار دارند.

4. 3 کاربر مقابل از gshare.ir عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

[email protected] (2013-08-01),MASOUD.LD (2013-08-01),radin_mi (2013-08-01)

5. Top | #3
      عضو ارشد

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.61
      تشکر کردن
      625
      تشکرشده 1,519 بار در 807 ارسال

Post **** اعلام برنامه های شبکه manoto1 در این تایپک ****

اعلام برنامه ها و اخرین اخبار کانال من و تو ۱ دراین تایپک

6. Top | #4
      عضو ارشد

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.61
      تشکر کردن
      625

dophpimgf1375009701071

7. Top | #5
      عضو ارشد

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.61
      تشکر کردن
      625

باز هم شبکه Manoto TV چشم ایرانیان را به روی حقیقت باز کرد.

واقع باید از شبکه من وتو به خاطر این مستند زیبا و از همه مهم تر صادق بودن در بازگوکردن واقعیت ها
      سال قبل بود که من وتو مستند از تهران تا قاهره رو پخش کرد که اون هم به زیبا این مستند بود
      این نظر شخصی من بود ولی میدونم خیلی ها با نظر من موافق باشن
      13749212702777 995456 495896153817775 792944873 n

8. Top | #6
      عضو ارشد

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.61
      تشکر کردن
      625

دیکتاتوری که شبکه «من و تو» یک شبه قهرمانش کرد
      فرهنگ > تلویزیون - سینما پرس نوشت:

attachmentphpattachmentid79531ampd1374916468
      شبکه های ماهواره ای فارسی زبان چند سالی است که در حکم دایه مهربان تر از مادر به تامین سرگرمی برای مخاطبان ایرانی می پردازند. آنها در برنامه های مختلف و با حضور مجریان رنگارنگ خود، یک روز به سراغ جدیدترین سبک های موسیقی روز دنیا می روند و چهره های تازه موسیقی دنیا را معرفی می کنند و روزی دیگر در برنامه ای تازه، آلبوم های موسیقی تولید شده در داخل ایران را در کنار بهترین آلبوم های موسیقی دنیا در یک هفته معرفی می کنند. در برنامه ای دیگر مشاغل گوناگون و مختلف معرفی می شود و یک برنامه نیز که در آن «همه چیز درهمه»، به نمایش عکس ها و فیلم های ارسالی از سوی مخاطبان اختصاص پیدا می کند؛ از عکس های سیزده بدر گرفته تا عکس اتوموبیل شخصی و حتی سفره افطاری.
      این شبکه ها پس از آنکه اعتماد مخاطبان را به دست می آوردند، به سراغ ماموریت اصلی خود می روند. این حرکت نیز با زیرکی صورت می گیرد و برخلاف برخی شبکه های ایدئولوژی محور که در آنها همه چیز در «سطح» قرار دارد، شبکه های مورد اشاره در حرکتی آهسته و پیوسته و به گونه ای که در مخاطب دلزدگی ایجاد نشود، اهداف پنهان خود را دنبال می کنند.
      شبکه من و تو و احیای سلطنت طلب ها
      بخش عمده ای از مخاطبان امروز رسانه های فارسی زبان را مخاطبان جوانی تشکیل می دهند که دهه دوم زندگی خود را سپری می کنند. سن و سال آنها حتی به اواخر سال های دفاع مقدس نیز قَد نمی دهد. این نسل کمتر علاقه به خواندن کتاب نشان می دهد ـ شمارگان محدود 1000 و نهایتا 2000 تایی کتاب موید این نکته است ـ و بیشتر ترجیح می دهد تا پاسخ سوال ها و دغدغه های خود را از فضای مجازی و رسانه هایی همچون تلویزیون پیدا کند. در نگاه این نسل، نسبت به گذشته حسی توام با نوستالوژی وجود دارد. به همین دلیل است که در فضای مجازی، انجمن های مختلفی با موضوع «دهه شصت و دهه شصتی ها» شکل می گیرد و محملی برای خاطره بازی می شود اما رویکرد به گذشته در این فضا، رویکردی تاریخی یا تحلیلی نیست بلکه نگاهی مبتنی بر حس و حال دوست داشتنی دوران قدیم است.
      شبکه من و تو در طول سال های گذشته نشان داده که به خوبی این حساسیت را می شناسد و می داند چگونه از آن بهره ببرد. حتی زمانی که به سراغ خواننده های پیش از انقلاب می رود و در این خصوص برنامه ای نوستالوژیک می سازد، بخش مهمی از برنامه تبدیل به طرح نکات سیاسی و انتقادی از سوی خوانندگان نسبت به جریان انقلاب اسلامی می شود. این شبکه در برنامه هایی با موضوع تاریخ معاصر ایران، خط فکری خاصی را دنبال می کند که در یک کلام ایجاد تشکیک نسبت به انقلاب اسلامی و طرح نکاتی انحرافی نسبت به انقلاب است. در مستندهایی همچون: «من و ملکه» با موضوع زندگی فرح پهلوی، جشن های دو هزار و پانصد ساله و تله تئاتری با موضوع آتش سوزی سینما رکس، برنامه سازان این شبکه همواره تلاش کرده اند تا تصویری بسیار ایده آل، آرمانی و مترقی از دوران پهلوی ارائه کنند. به زعم سازندگان این مستندها، این عصر طلایی با وقوع انقلاب اسلامی به پایان می رسد و به همین دلیل انقلاب مردمی ایران در سال 57 امری مذموم است. البته در دوران پهلوی نیز مانند هر عصر دیگری در کشور، پیشرفت هایی رخ داد اما درخصوص کم و کیف آن و نسبت این پیشرفت ها با درآمدهای مالی ایران و نیز میزان بومی بودن این پیشرفت ها بحث و نکته بسیار است که در حوصله این مطلب نمی گنجد.
      رضا شاه، دیکتاتوری که در من و تو قهرمان آزادی خواهی شد
      در فرهنگ عامیانه جامعه ایرانی اصطلاح «رضا خانی» واژه ای بسیار آشنا است. هربار می خواهند فردی را توصیف کنند که در عین اقتدار و توانایی، برای پیشبرد برنامه هایش از زور استفاده می کند از این واژه استفاده می کنند و مثلا می گویند: «فلانی شیوه های رضاخانی داره». مفهوم ساده این واژه این است که یک فرد با وجود توانایی انجام امور اجرایی، به جای آنکه از شیوه های مناسبی همچون: تقسیم کار، احترام به همکاران، برنامه ریزی اصولی و.... برای پیشبرد اهدافش استفاده کند، به زور متوسل می شود و البته این اعمال زور هم قرار نیست همیشه نتیجه مثبت بدهد.
      شبکه های ماهواره ای، سرگرمی با طعم سیاست
      رضاخان در ایران منشاء ساخت و سازهای مختلفی همچون: راه آهن، ساختمان های مدرن، جاده ها و... بوده است. شاید اگر مستند پخش شده از من و تو صرفا به معرفی همین خدمات می پرداخت، این اثر تلویزیونی قابل دفاع بود اما مشکل از جایی آغاز می شود که اثر مذکور تلاش می کند تا تصویر یک فرد دموکرات، آزادی خواه و علاقمند به دموکراسی را از رضا خان ارائه کند. البته در مسیر ارائه این تصویر نیز سازندگان این مستند بسیار هوشمندانه عمل کرده اند. این فیلم مستند از چند نقطه قوت برخوردار است. ویژگی اول بهره گیری از آرشیو غنی و کاملی است که به سازندگان چنین اثری این امکان را می دهد تا برای هر بخش از گفتار متن مورد نظر، تصاویر مناسب را به سادگی پیدا کنند. هزینه خرید این تصاویر بسیار گران است و در مقیاسی مشابه، کمتر کارگردان ایرانی می تواند بودجه لازم برای خرید چنین تصاویری را فراهم نماید. به همین دلیل است که اغلب مستندسازان ایرانی، بخشی از ارائه محتوای خود را به دوش مصاحبه با افراد می گذارند اما مستند رضا شاه با بهره گیری از تصاویر و عکس های تاریخی فراوان، موسیقی حماسی و جذاب، گفتار متن سنجیده و دقیق، تقطیع زمانی مناسب و... فضایی را برای مخاطب خود فراهم می کند که جای هیچ چون و چرایی باقی نمی ماند. مستند «رضا شاه» مانند دیگر ساخته های شبکه من و تو، آنقدر دلیل و مدرک برای مخاطب ردیف می کند و چنان از عکس ها و فیلم های جذاب انباشته می شود که مخاطب عادی نمی تواند لحظه ای به عدم صداقت سازندگان فیلم شک کند.
      فیلم روایت خود را از سال های پایانی حکومت ناصرالدین شاه آغاز می کند. وضعیت بد کشور را نمایش می دهد، به مشروطه می رسد و با نمایش تلاش مشروطه خواهان برای استقلال، رضاخان را دنباله رو مشروطه خواهان معرفی می کند.
      بیان بخشی از حقیقت و نه همه آن
      تکنیک جالب توجه سازندگان فیلم «بیان بخشی از حقیقت و نتیجه گیری به نفع خود» است. در فیلم واقعیت مهمی اشاره می شود که همان مشکلات اقتصادی، اجتماعی و ناامنی سال های پایانی دوره قاجار است و نتیجه ای که گرفته می شود این است که با حضور رضاخان تمامی این مشکلات برطرف می شود.
      فیلم تلاش می کند تا تصویر یک ناجی بزرگ را از این قزان قلدر ارائه نماید. حتی اشاره ای به واقعیت نقش انگلیسی ها در روی کار آوردن وی نمی کند و در عوض بر جنبه هایی همچون اخراج افسران انگلیسی از ایران توسط وی و ضبط پول های بانک شاهنشاهی توسط وی تاکید می نماید. در این فیلم مستند نمایش داده می شود که رضاخان چگونه شورش های محلی را سرکوب می کند تا کشور به استقلال و یکپارچگی برسد اما چهره های آزادی خواهی همچون کوچک جنگلی نیز در ردیف شورشی هایی همچون شیخ خزعل قرار داده می شوند.
      در ادامه نیز از رضاخان به عنوان چهره ای یاد می شود که قصد ایجاد جمهوری در ایران را داشته است و این اتفاق در زمانی رخ داده که در قاره آسیا هیچ کشوری چنین فضایی نداشته و حتی در کشورهای اروپایی مانند ایتالیا نیز فاشیسم بر سر کار بوده است.
      سازندگان این اثر با هوشیاری همه جنبه های منفی این شخصیت را کم کرده و یا به حداقل ممکن می رسانند. مثلا در این مستند اثری از وجه خشن چهره رضاخان نیست و اشاره ای به ازدواج های متعدد وی نمی شود و از قلع و قمع باقیمانده قاجاریه و یا سرکوب آزادی خواهان و کشتن افرادی همچون تیمورتاش سخنی به میان نمی آید.
      تصویر ارائه شده از این شخصیت در فیلم، فردی است که ذاتا مردی اجرایی و مرد عمل است و آستین همت را برای آباد کردن سراسر ایران بالا زده است اما به این نکته اشاره نمی شود که این مرد اهل عمل، چرا خط آهنی می سازد که از هیچ یک از شهرهای ایران عبور نمی کند و صرفا شمال و جنوب را به هم متصل می کند تا کارکردی دفاعی برای بیگانگان داشته باشد؟! البته در فیلم استدلال جالبی برای این تصمیم عنوان شده و گفته می شود «برای دوری از خطر، این راه آهن از هیچ شهر بزرگی به جز تهران عبور نکرد»!
      رضا شاه، رییس جمهور یا پیمانکار ساختمانی؟
      بخش عمده ای از فیلم مستند رضا شاه بر اقدامات و فعالیت های عمرانی رضا شاه تاکید دارد. اقداماتی که هیچ فرد منصفی منکر آن نیست اما در یک مملکت مترقی، انجام چنین فعالیت هایی نه در حیطه وظایف رییس جمهور بلکه به عهده پیمانکاران بخش خصوصی است. سازندگان فیلم فراموش کرده اند که یک رییس جمهور وظایف و مسوولیت های گسترده تری دارد که یکی از آنها عرضه گفتمان برای پیشرفت و ترقی در جامعه است والا پیشرفتی که از جنس تحمیلی رضاخانی باشد و با حضور مستشارهای خارجی رخ داده باشد، فاقد اصالت لازم است. برای سنجش میزان اصالت این جنس از فعالیت های رضا خانی کافی است به این مساله توجه کنید که با وجود ارتش بزرگ و مجهزی که در فیلم به آن اشاره می شود، این ارتش ظرف 48 ساعت در مقابل حمله بیگانگان از هم می پاشد و کشور تسلیم بیگانه می شود. کافی است این وضعیت را با مقاومت مردم ایران در روزهای آغاز جنگ تحمیلی مقایسه کنید تا دریابید قدرت و توان یک کشور، نه به میزان اسلحه آن بلکه به حس و حال وطن دوستی است که به شکل واقعی در میان همه مردم وجود دارد و در این وضعیت، حتی اگر اسلحه چندانی هم در کار نباشد، مردم یک کشور مانند مقاومت روزهای آغازین جنگ می توانند کشور را در مقابل بیگانگان حفظ کنند و حداقل با تاخیری چند هفته ای، سرزمینی را به بیگانه واگذار کنند و در این میان تلفاتی هم از بیگانگان بگیرند.
      کشف حجاب و آزادی زنان ایرانی
      یکی از نکات قابل تامل در فیلم، روایت عجیب و ساده انگارانه فیلم از واقعه کشف حجاب است. رویدادی که این روزها در قالب سریال «کلاه پهلوی» به صورتی تحلیلی به مخاطبان سیما معرفی شده است.
      کشف حجاب یکی از نقاط سیاه کارنامه کاری رضاخان است. اقدامی که با سرکوب و به شهادت رساندن زائران حرم امام رضا (ع) و خانه نشین کردن زنان صورت گرفت و بخش عمده ای از جامعه ایران نیز موافقتی با آن نداشته و صرفا با تهدید و ارعاب وادار به پذیرش آن شدند. در این فیلم مستند اینگونه روایت می شود که رضاخان کشف حجاب را عاملی برای رعایت حقوق زنان می دانست حال آنکه طبق اسناد و مدارک تاریخی، برای زنان در این دوره انتخابی میان حجاب و بی حجابی وجود نداشت و زنانی که با حجاب در انظار عمومی ظاهر می شدند، با خشن ترین برخوردهای پلیسی مواجه می شدند و آنها که تمایل به حفظ حجاب خود داشتند، تا پایان حکومت رضاشاه و خروج او از ایران، جرات حضور در انظار عمومی را نداشته و به زندانی خود خواسته رضایت داده بودند.
      فیلم به کاوش های باستانی در زمان رضاخان اشاره می کند اما اطلاعاتی درباره غارت این اشیاء و خروج آنها از کشور با هماهنگی رضاخان به مقصد موزه های خارجی نمی دهد.
      مستند رضا شاه حتی به این نکته نیز اشاره نمی کند که وضعیت زندان ها در زمان حکومت وی چگونه بود؟ پزشک احمدی در زندان او چه می کرد و چگونه وی اقدام به ساخت زندان قصر و سپس افتتاح رسمی آن می کند؛ امری که در دنیا بی سابقه است و هیچ گاه مسوولان عالی رتبه یک کشور، اقدام به ساخت و سپس افتتاح زندان نمی کنند. زمانی هم که سخن از حذف سیاسی و خانه نشین کردن مدیران رضاخان در فیلم بیان می شود، برای ایجاد حس دلسوزی در مخاطب اینگونه عنوان می شود که به دلیل این اتفاق ها «بار سنگین مدیریت کشور به دوش رضاخان افتاد» و در جایی دیگر نیز به این مساله اشاره می شود که رضا خان «بر همه امور نظارت داشت» اما درتناقضی جالب در ادامه گفته می شود: «از اطرافیان شکایت داشت که واقعیات را به او نمی گفتند».
      ترحم در اوج
      یکی از خفت بارترین بخش های زندگی رضا شاه تسلیم در مقابل متفقین و پذیرش شرایط آنها برای خروج از کشور بود. هر فرد شریف و با حیثیتی در چنین موقعیتی یا تا پای مرگ می ایستد و مقاومت می کند یا آنکه اقدام به خودکشی می کند اما رضاخان آنگونه که در فیلم عنوان می شود «برای حفظ دودمانش که سرنوشت ایران هم به آن گره خورده بود» پیشنهاد استعفا از سوی فروغی را پذیرفت و طبق آنچه فیلم اصرار بر آن دارد «نتیجه استعفاء ابقای استقلال ایران بود». استقلالی که بعدها در 28 مرداد سال 32 ظاهرا با کودتایی امریکایی ـ انگلیسی به اوج خود رسید!
      به عنوان فردی علاقمند به تاریخ که همواره بابت اشغال کشورم در زمان متفقین افسوس می خورم، همواره این سوال برایم وجود دارد که رضا خان بر اساس چه تحلیلی از اوضاع دنیا، در زمان جنگ جهانی دوم از آلمان طرفداری کرد و بر این موضع ایستاد تا متفقین برای حمله به ایران بهانه لازم را داشته باشند؟!

مستند پخش شده از شبکه من و تو در بخش های پایانی، رضاشاه را به عنوان «پدر ایران نوین و معمار تاریخ قرن بیستم ایران» معرفی می کند و پس از پایان نریشن، تصاویری از تخریب مقبره او را نمایش می دهد تا حس افسوس را در مخاطب ایجاد کند که چه بر سر این معمار رفت! شیوه به کار رفته در ساخت این مستند به گونه ای است که می توان بر اساس آن حتی صدام حسین را نیز در کسوت یک قهرمان معرفی کرد. در چنین شرایطی لزوم ساخت سریال هایی با موضوع تاریخ معاصر در سیما بیش از پیش احساس می شود. روندی که با ساخت سریال هایی همچون: کلاه پهلوی، معمای شاه، سرزمین کهن و... آغاز شده و امید است تداوم یابد تا مخاطبان نسبت به تاریخ این دوره دیدگاهی روشن و واقعی کسب کنند.

9. Top | #7
      جانشین مدیریت کل سایت

علايق
      امورات فنی
      شغل
      تعمیرات و نصب
      رسیور
      استارمکس
      نام واقعي
      رضا
      تيم مورد علاقه
      barcelona
      ميانگين پست روز
      4.68
      تشکر کردن
      7,496

logo
      برنامه های من و تو دوشنبه 7 مرداد

08:00
      کاوشهای باستانی - ابر کشتی-های باستانی
      تمدن مدیترانه باستان حول یک چیز متمرکز شده بود. دریا!. اینکه چگونه مسافرت کنند، چگونه دادوستد کنند و اینکه در کجا بجنگند.اکنون، باستان-شناسان کشفیات شگفت-انگیزی از ابرکشتی های عظیم الجثه بیان میکنند. بارکش های محموله- های بزرگ، حامل-های سربازان و حتی نوع باستانی تایتانیک. این اکتشافات جدید باعث می-شود که برگردیم و نگاه دوباره -ای به کتاب های تاریخ بیاندازیم و در مورد دانسته های خود از دنیای باستان، دوباره بیندیشیم.

09:00
      -سیری در تاریخ - بیلی کوچک
      اون یک جنایتکار بسیار معروف غربی بوده، ولی ما اطلاعات کافی در مورد اینکه کجا بدنیا آمده بود، کجا زندگی کرد، از همه مهمتر چطور مرد، نداریم.
      'سیری در تاریخ' نگاهی دارد بر زندگی و مرگ بیلی کید، زندگی که مرز مبهمی بین واقعیت و افسانه در اون نهفته است و مرگی که سایه مجادله آمیزی روی آن قرار گرفته.

10:00
      -سالی تاک - قسمت ۱۲۳
      سالی- تاک این هفته با فیلم-هایی- که شما عزیزان از طبیعت زیبای اطرافتون گرفتین آغاز می-شه و در اخبار داغ به دنبال دلیل پائین افتادن فشار خون آقای احمدی نژاد میگرده. اخبار جالب انگیزی از کشور چین خواهیم داشت، دوربین مخفی- ترسناک و خنده دار و زرشکی که در اثر دیدنش ممکنه سرگیجه بهتون دست بده. ' سالی- تاک' همیشه همه چیش درهمه.

10:30

11:00
      -رازهای گذشته - پیشگویی های رئیس جمهوران
      در برنامه-ی 'پیش-گوئی-های رئیس جمهوران'، رویدادهای محرمانه-ی روحانی و ماوراء الطبیعه، مربوط به لیست بلند بالائی از روسای جمهور گذشته-ی آمریکا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
      'آبراهام لینکُلن'، به اعتقاد بسیاری از افراد، بزرگترین رئیس جمهور آمریکا بوده است. اما او ممکن است روشن-بین-ترینِ آن-ها نیز بوده باشد. 'لینکلن' رویاهائی خاص را به صورت مکرر مشاهده کرده و در مورد آن-ها با نزدیکان خود سخن می-گفته است. او معتقد بود که پیش-بینی رخدادهای آینده، از طریق دنیای خواب امکان پذیر است. آیا 'آبراهام لینکلن'، به قتل رسیدن خود را طی کابوسی ترسناک و طی شب پیش از واقعه، مشاهده کرده بود؟
      'وودرو ویلسون'، به چه دلیل ملاقاتی کاملا محرمانه با مردی که با عنوان 'پیش-گوی آمریکا' شناخته می-شد، ترتیب داد؟ چرا 'فرانکلین روزولت' در دو برهه-ی زمانی متفاوت و در اتاق مطالعه--ی خصوصیش واقع در طبقه-ی دوم ساختمانی در خیابان ۱۶۰۰ پنسیلوانیا، با پیش-گوئی محلی ملاقات کرد؟ تاثیر چنین جلساتی بر سیاست خارجیِ آمریکا چه بود؟ آیا این پیش-گویان، واقعا در تغییر سرنوشت دنیا تاثیرگذار بوده-اند؟
      در برنامه-ی پیش-گوئی-های رئیس -جمهوران'، مدارک به جای مانده از این-گونه رویدادها را جهت کشف حقیقت ماجرا، بررسی خواهیم کرد.

12:00
      -تمدنهای گمشده - ابر سازهای هنری هشتم
      'هنری هشتم' که به دلیل داشتن شش همسر، پادشاه مشهوری است، یکی از بزرگ- ترین پادشاهان انگلستان بود و همینطور بزرگ- ترین سازنده. او بناهای بسیار باشکوهی همانند 'همپتون کورت' و اولین کارگاه بزرگ کشتی سازی کشور را در 'پورتزموف' بنا کرد. او به حکومت وحشت علاقه داشت و مخالفان و همسران خود را اعدام می-کرد و دستور داد تا ساختمان- ها، کتابخانه- ها و آثار هنری زیبا تخریب شوند. با این حال، 'هنری هشتم' به عنوان یکی از مهم- ترین پادشاهانی که بر انگلستان حکومت کرد، باقی -ماند.

13:00
      -سیری در تاریخ - بیلی کوچک
      اون یک جنایتکار بسیار معروف غربی بوده، ولی ما اطلاعات کافی در مورد اینکه کجا بدنیا آمده بود، کجا زندگی کرد، از همه مهمتر چطور مرد، نداریم.
      'سیری در تاریخ' نگاهی دارد بر زندگی و مرگ بیلی کید، زندگی که مرز مبهمی بین واقعیت و افسانه در اون نهفته است و مرگی که سایه مجادله آمیزی روی آن قرار گرفته.

14:00
      -موزیک - قسمت ۷۶
      در برنامهٔ موزیک این هفته مثل هر هفته مروری داریم بر اخبار جدید موسیقی ایران و جهان. باز هم قسمتی- رو داریم مخصوص به هنرمندان تازه کار. در بخش دوم برنامه ۵ تا آهنگ برتر جدول بیلبرد رو مرور می-کنیم و آخرین قسمت از مستند Notorious B.I.G و Tupac. همچنین نگاهی- داریم به ۵ تا از برترین هنرمندان جهان در زمینهٔ موسیقی- در سال ۲۰۱۳.

14:30
      -سالی تاک - قسمت ۱۲۳
      سالی- تاک این هفته با فیلم-هایی- که شما عزیزان از طبیعت زیبای اطرافتون گرفتین آغاز می-شه و در اخبار داغ به دنبال دلیل پائین افتادن فشار خون آقای احمدی نژاد میگرده. اخبار جالب انگیزی از کشور چین خواهیم داشت، دوربین مخفی- ترسناک و خنده دار و زرشکی که در اثر دیدنش ممکنه سرگیجه بهتون دست بده. ' سالی- تاک' همیشه همه چیش درهمه.

15:00
      -من و تو+ - یکشنبه ۶ مرداد
      در برنامه من و تو پلاس امشب با برنامه ها و خبرهای ما از گوشه کنار دنیا همراه باشید. به موزه حمل و نقل لندن میریم جایی که نمایشگاهی برپاست با موضوع آثار هنری در متروی لندن در طول ۱۵۰ سال فعالیت این مترو، یک قسمت دیگه از مجموعه برنامه- های دور دنیا این بار از هتلی در فرانسه و براتون از قبرستانهای عجیب و غریب در نقاط مختلف دنیا میگیم.

16:00
      -توقف زمان - مار، کشتی- ژاپنی، جستن و پریدن
      چه اتفاقی میفته وقتی مارها حمله میکنن؟ وقتی یه مرد بزرگ با یه مرد خیلی بزرگ روبرو میشه، وقتی انسان کانگورو میشه و وقتی ما یه اتاق نشیمن رو خوراک یه آتش بزرگ میکنیم. واقعا چه اتفاقی میفته؟
      با دو مردی که حرکات آهسته‎ی دوربین هاشون می‎تونه حرکت دنیا رو متوقف کنه همراه بشید.

17:00
      -رازهای گذشته - پیشگویی های رئیس جمهوران
      در برنامه-ی 'پیش-گوئی-های رئیس جمهوران'، رویدادهای محرمانه-ی روحانی و ماوراء الطبیعه، مربوط به لیست بلند بالائی از روسای جمهور گذشته-ی آمریکا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
      'آبراهام لینکُلن'، به اعتقاد بسیاری از افراد، بزرگترین رئیس جمهور آمریکا بوده است. اما او ممکن است روشن-بین-ترینِ آن-ها نیز بوده باشد. 'لینکلن' رویاهائی خاص را به صورت مکرر مشاهده کرده و در مورد آن-ها با نزدیکان خود سخن می-گفته است. او معتقد بود که پیش-بینی رخدادهای آینده، از طریق دنیای خواب امکان پذیر است. آیا 'آبراهام لینکلن'، به قتل رسیدن خود را طی کابوسی ترسناک و طی شب پیش از واقعه، مشاهده کرده بود؟
      'وودرو ویلسون'، به چه دلیل ملاقاتی کاملا محرمانه با مردی که با عنوان 'پیش-گوی آمریکا' شناخته می-شد، ترتیب داد؟ چرا 'فرانکلین روزولت' در دو برهه-ی زمانی متفاوت و در اتاق مطالعه--ی خصوصیش واقع در طبقه-ی دوم ساختمانی در خیابان ۱۶۰۰ پنسیلوانیا، با پیش-گوئی محلی ملاقات کرد؟ تاثیر چنین جلساتی بر سیاست خارجیِ آمریکا چه بود؟ آیا این پیش-گویان، واقعا در تغییر سرنوشت دنیا تاثیرگذار بوده-اند؟
      در برنامه-ی پیش-گوئی-های رئیس -جمهوران'، مدارک به جای مانده از این-گونه رویدادها را جهت کشف حقیقت ماجرا، بررسی خواهیم کرد.

18:00
      -آفرینش زمین - درهٔ یوسیمیتی
      سیرا نوادا، مرتفع-ترین منطقه کوهستانی آمریکای شمالی، یکی از تعجب-برانگیزترین شگفتی-های زمین-شناسی سیاره را در خود جای داده است: دره یوسیمیت. این دره که دارای ۹۰۰ متر دیواره از صخره گرانیتی است و از یکی از مقاوم-ترین سنگ-های روی زمین ساخته شده خانه ال کاپیتان قدرتمند و نیمه گنبد معروف است. با این وجود چگونگی شکل-گیری این دره فوق-العاده در طول صد سال گذشته مورد بحث و جدل بوده است.
      آیا این دره توسط توده-های غول-پیکر غلتان یخ به وجود آمده یا بر اثر بروز یک شکاف فاجعه-بار بر روی زمین؟

19:00
      -شگفتیهای هالیوود - تعقیب و گریز با اتوموبیل
      تعقیب و گریز با آخرین سرعت همیشه راهی موفقیت آمیز برای تهییج تماشاگران بوده است. سینماروها از جیغ ممتد تایرها و صدای گوشخراش ترمز در پیچهای تند، در امتداد راههای کوهستانی، یا در پیاده روهای شلوغ خیابانهای شهر به وجد می آیند. یک قرن است که تعقیب با اتوموبیل یکی از اجزای اصلی فیلمهای سینمایی بوده است. ولی آنها تا چه اندازه واقعی هستند؟ و چه دانش موتوری- ای پشت این سکانسهاست؟ 'شگفتیهای هالیوود' با نمایش صحنه- های موتوری در فیلمهایی مانند 'سرعت'، 'آقا و خانم اسمیت'، 'هویت بورن'، 'بولت' و 'ارتباط فرانسوی' و مصاحبه هایی با فیلمسازانی مانند ویلیام فریدکین، داگ لیمن، راب کوهن و جن دو بونت و همچنین روانشناسان پرده از لحظاتی که تعقیب و گریزهای موتوری واقعیت را از نظر دور می سازند برداشته است. گرچه 'سر اسحاق نیوتون' یافته- های تحولسازش را در سال ۱۶۸۶ ارائه کرد ولی هنوز هم بسیاری از جذابترین تعقیب و گریزهای هالیوودی بر پایه 'سه قانون حرکت' او استوارند.
      فیلمسازان فعلی هالیوود مجهز به توانایی هایی برای خلق جدیدترین جلوه- های ویژه تصویری می باشد، ولی برای اینکه یک سکانس برای بینندگان باورکردنی باشد، نمی توان قوانین فیزیک را خیلی نادیده گرفت.فیلمهایی مانند بولت، با بازیگری استیو مک کوئین، بر پایه اصول بنیادین فیزیک بودند. رانندگان هنرمندی که بسیار با قانون سوم نیوتون آشنا بودند، که می گوید 'برای هر عمل، عکس العملی برابر و در خلاف جهت آن وجود دارد'، عنصری بسیار مهم در فیلمسازی هالیوودی به شمار می رفتند که هنرپیشگان جسور را از خطر دور نگه می داشتند. بر خلاف دهه ۱۹۶۰، فیلمسازان امروزی قادرند عنصر هیجان را با دور زدن قوانین فیزیک به فیلمهایشان بیافزایند. اتوبوسی که در فیلم 'سرعت' در آزادراه پرشی انجام می دهد و مینی کوپری که در هویت بورن از راهروی پلکانی سقوط می کند ماهرانه اصول علم را دور زده و جلوه هایی بسیار جالب ایجاد نموده اند. هیجان این تعقیب نیز ریشه در دانش دارد.
      هنگامی که تماشاگران در زمان دیدن یک صحنه سرعتی دلهره انگیز روی صندلیهایشان میخکوب می شوند آدرنالین به شدت ترشح می شود، ولی وقتی جلوه-های ویژه از مرز باورپذیری می گذرد علاقه مندی تماشاگر به صحنه- ها مانند پنچر شدن یک تایر افت می کند. چون دانش تعقیب ارتباطی مستقیم با دانش هیجان دارد کارگردانانی مانند جن د بونت و داگ لیمن وقتی خارج از محدوده قوانین فیزیک صحنه را ترتیب می دهند گزینه-هایشان را با دقتی بالا انتخاب می کنند. کارگردانان پس از چندین ماه تحقیق و بررسی به دقت مرز بین حس باورپذیری بالای تماشاگر را با تردید توام با بی-میلی-اش مشخص می کنند.با 'شگفتیهای هالیوود' به همراه تیمی از متخصصان و فیلمسازان برجسته روی صندلی راننده بنشینید و به دنیای تماشایی-ترین تعقیب و گریزهای موتوری تاریخ سفر کنید.

20:00
      -من و تو+ - دوشنبه ۷ مرداد
      `من و تو پلاس` یک مجله تلویزیونی هست که از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۰:۰۰ به وقت ایران مهمان خانه-های شما میشه. در این برنامه یک ساعته شما میتونید خبرهای متنوع و به روز از سراسر دنیا را دنبال کنید. برنامه هایی مختلف از دنیای سرگرمی، سینما، ورزش، هنر، مد، تکنولوژی و پزشکی را میتونید در این برنامه ببینید و همینطور مهمانهای متخصص در زمینه-های مختلف هم در این برنامه حضور دارند هر کس با هر سلیقه و با هر سن و سالی میتونه برنامه مورد علاقه خودش رو در `من و تو پلاس` ببینه.

21:00
      -تک شو - قسمت ۶۱
      رباتها سال-هاست که توی دنیای ما وجود داران و نقش اونها در زندگی- روزانهٔ ما، روز به روز پر رنگ-تر می-شه. با ما در تک- شو این هفته همراه باشید، تا سفری داشته باشیم به دنیای رباتها و پیشرفت پیاپی اونها.

21:30

22:00
      Downton Abbey - قسمت ۲
      همه به خاطر آمدن 'متیو کرولی'، وارث احتمالی و مادرش 'ایزابل' نگران هستند. 'متیو' در سازگاری با این زندگی جدید با مشکل مواجه می-شود و 'ایزابل' و 'ویولت' بلافاصله شمشیر را از رو می-بندند. 'کارسون' به خاطر مواجهه با گذشته-اش عذاب می-کشد و به نظر می-رسد 'گوئن' با کسی به طور پنهانی نامه-نگاری می-کند.

23:00
      -در توان طبیعت - استرالیا
      استرالیا یک آزمایشگاه شناور است که منشا باستانی، رانش قاره-ای و اقلیم متغیرش ساکنین آن را مجبور کرده تا تغییر شکل داده، سازگاری کسب کرده و در نهایت منجر به تولید ۲۰۰ گونه متفاوت از کیسه-داران شده است.
      ماجرای کانگوروی قرمز معروف استرالیایی که برای زندگی و کامیابی در بیابان جهش پیدا کرده، نشان دهنده سفری است که دیگر کیسه-داران پرشمار این قاره از سر گذرانده-اند و همگی به قابلیت-ها و رفتارهای تضمین-کننده ادامه بقایی مجهز شده-اند که آن-ها را قادر می-سازد در هر گوشه و کنار این قاره وسیع حکمرانی کنند.

10. 3 کاربر مقابل از gshare.ir عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

[email protected] (2013-08-01),MASOUD.LD (2013-08-01),radin_mi (2013-08-01)

11. Top | #8
      عضو ارشد

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.61
      تشکر کردن
      625

399195 10151764861905979 1016297093 n

*** انجمن تخصصی ساراست ***

12. Top | #9
      کاربر سایت

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.01
      تشکر کردن
      35
      تشکرشده 31 بار در 24 ارسال

8049 498912640155837 1962062604 nampw250amphautoampzcTampq95

” خبرگزاری امروز – Milad FA “
      «چرا که نه» این هفته من و تو با موضوع معلم دبستان همراه است که باید دید آیا ندا از پس این کار نیز بر می آید یا نه !!! این برنامه هر پنجشنبه ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه من وتو پخش خواهد شد.

13. 2 کاربر مقابل از radin_mi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

[email protected] (2013-08-01),MASOUD.LD (2013-08-01)

14. Top | #10
      عضو ارشد

تيم مورد علاقه
      acmilan
      ميانگين پست روز
      0.61
      تشکر کردن
      625

آدرس وبسایت (آی*پی جدید) فقط و فقط برای کسانی* که در داخل ایران هستند!
      Manoto1
      برای وارد شدن به وبسایت من و تو۱ <<بدون نیاز به فیلترشکن>> در ایران لطفا روی لینک زیر کلیک کنید و یا این آی*پی رو در <آدرس بار> مرورگر خودتون وارد کنید: Manoto1

این آی*پی فقط و فقط برای <<ایرانیان داخل ایران>> است پس لطفا اگر خارج از ایران هستید همچنان از http://manoto1.com/ استفاده کنید.

933911 10151768762050979 224446857 n
      *** انجمن تخصصی ساراست ***

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین

کسانی که مطلب فوق را خوانده اند ، به این مطالب هم سر زده اند :

1. **** اخرین اخبار پکیج gem در این تایپک ****
      توسط [email protected] در انجمن شبکه‌های ماهواره ای فارسی زبان
      پاسخ ها: 36
      آخرين نوشته: 2015-07-23, 04:41
    2. آخرین اخبار و اعلام برنامه های شبکه منو تو manoto1
      توسط ایران من در انجمن شبکه‌های ماهواره ای فارسی زبان
      پاسخ ها: 2
      آخرين نوشته: 2015-07-19, 14:53