محمد رویانیان گفت: به احترام مذاکراتی که با مسئولان صدا و سیما داشتیم افتتاح شبکه جهانی پرسپولیس TV را که قرار بود در روز عید فطر انجام شود، به تاخیر انداختیم تا شرایط و ضوابطی که مدنظر صدا و سیماست را پیگیری و اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: قصد داریم مواردی که مدنظر صدا و سیماست را انجام دهیم تا این شبکه در راستای سیاست*های نظام مقدس جمهوری اسلامی و با حمایت صدا و سیما فعالیت کند. هرچند پخش آزمایشی این شبکه مدتی است آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
رویانیان گفت: شرکتی به نام Grand Persepolis International در برزیل ثبت جهانی شده و همچنین شرکتی به نام پرسپولیس جهانی در انگلیس آغاز به کار کرده بود که با هم قرارداد دارند و از آنجا که از نام پرسپولیس استفاده می*کنند، قرار شد باشگاه از فواید و درآمدهای اقتصادی آنها بهره*مند شود.
براساس گزارش ایسنا، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین با اشاره به تلاش*های باشگاه برای حفاظت از برند پرسپولیس گفت: در داخل کشور بسیاری از مراکز و فروشگاه*ها از جمله رستوران*ها، آژانس*های مسافرتی، کارخانه*های تولیدی و … که هیچ ارتباطی با باشگاه ندارند از نام پرسپولیس استفاده می*کنند. ما تلاش*های زیادی برای حفاظت از برند پرسپولیس انجام داده*ایم که در بعضی مواقع موثر بوده و در بعضی موارد نه. با این حال ما قاطعانه پیگیری می*کنیم که از این پس هر فرد یا مجموعه*ای که خواست از نام پرسپولیس استفاده کند باید با اجازه باشگاه باشد.