1013932 1383898041825436 676443721 n


در پی قطع و وصل و قطع و وصل و قطع شبکه های جدید ماهواره یاه ست با نام Rain و Parin TV و ZeroOne که برای چند روز پخش شدند و قطع شدند و در پی قطع سریال های تلویزیون هایی مانند GEM TV و RIVER از نصفه (مانند عمر گل لاله)، این بار شاهد یک شبکه تلویزیونی جدید با نام ۰ تا ۱۰۰ که احتمالا عمرش همین روز ها پایان خواهد یافت در ماهواره یاه ست هستیم.
شبکه ای که یاهستیان می گویند همه برنامه هایش از پیش تعریف شده هست و همه چیزش طی برنامه پیش می رود.
اما چهارچوب این شبکه چیست؟ چهار چوب این شبکه ارسال ویدئو هایی از استعداد های شما و دریافت امتیاز ۰ تا ۱۰۰ توسط بینندگان می باشد و این شبکه چند زمانی است کار خود را شروع کرده. با پخش تیز ۰ تا ۱۰۰ یعنی چه، ماهواره یاه ست فکر می کرد این کار سر و صدای زیادی بین مردم کند و به قولی مانند شبکه من و تو که در ابتدا حدود ۱ ماه فقط تیزر پخش کرد بتواند سر و صدا کند که این اتفاق نیفتاد و بیننده سریال های ترکیه ای با کیفیت HD زیاد برایش مهم نبود ۰ تا ۱۰۰ چیست. چون انقدر خانم ها درگیر سریال های ۳۰۰ قسمتی ترکی شده اند که اگر ۱۰۰ کانال HD و SD دیگر نیز زده شود، به آقایون و دیگر خانم ها، مجال تماشای آن ها داده نمی شود.
احتمالا برنامه خاص دیگری هم نداشته باشند که بخواهند در شبکه های دیگر پخش کنند. گرچه اگر به من هم چندین فرکانس با پهنای باند این چنینی و احتمالا رایگان داده می شد از زدن شبکه های جدید و کم عمر دریغ نمی کردم. یعنی آن قدر برنامه نداشتم که یک شبکه تلویزیونی می زدم تا مردم برنامه ها و ویدئو های آن را برایم ارسال کنند!
به هر حال این که چقدر از این شبکه حمایت شود، نشانه بارزی خواهد بود از شکست یا عدم شکست پروژه یاه ست!
به گفته عده ای بهتر بود که ایده این شبکه تلویزیونی به صورت یک برنامه جدا مثلا یک ساعت در هفته یا نهایتا دو ساعت در هفته شکل گیرد، نه ۲۴ ساعت در روز و ۱۶۸ ساعت در هفته آن هم در قالب یک شبکه تلویزیونی ۲۴ ساعته.
شبکه تلویزیونی مانند Akilli TV در ماهواره ترک ست شبکه ای است که ۲۴ ساعته دوربین مخفی و برنامه های طنز و شکار صحنه پخش می کند و طرفداران زیادی را جذب خود کرده. اگر مدیریت یاه ست و گروه GEM مدیریتی آینده نگر بود، مدت ها قبل و در طی این یک سال و اندی تکنولوژی یاه ست وارد خانه “همه” مردم ایران شده بود. مردم ایران مرض ندارند از ایده و برنامه های زیبا بگذرند و شبکه های ۱ مگابیتی از بالا و پایین آگهی هاتبرد را تماشا کنند! اما ظاهرا مدیریت یاه ست با تاخیر ۱ سال به حرف منتقدان گوش می دهد! انتقادی که ۱ سال پیش گفته شد شبکه ها را SD کن تا بیننده جذب شود و بعد از ۱ سال و گذشت ۱۵۰ قسمت از سریال های ۳۰۰ قسمتی این کار را نمود!