اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، امنیت در ایران را در مقایسه با کشورهای همسایه مثال زدنی* و آن را یک معجزه الهی دانست.

احمدی مقدم در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت بر اساس نظرسنجی*ها مشخص شد افرادی که کمتر ماهواره تماشا می*کنند، بیشتر به روحانی رای داده*اند و دیدن ماهواره ربطی به رای دادن ندارد.

وی همچنین در ارتباط با نامزد*های انتخابات و برنامه هایی که ارائه کرده بودند افزود یکی از اولویت*های نامزدهای ریاست جمهوری، مواد مخدر بود که به حق یک معضل و آسیب* اجتماعی است، اما باید توجه داشته باشیم که بحث مواد مخدر یک مساله جهانی است و بخشی از آن ناشی از همجواری با افغانستان است.

فرمانده نیروی انتظامی به کاهش تصادفات رانندگی اشاره کرد و ادامه داد چندی پیش تقدیرنامه رسمی*ای از سازمان جهانی بهداشت ارائه شد که در شتاب کاهش تلفات رتبه اول متعلق به ایران بود. احمدی مقدم گفت که نیروی انتظامی اصلا موضوع بد حجابی را فراموش نکرده است و فقط این مدت اخیر بیشتر تمرکز ناجا روی تامین انتخابات، میتینگ*ها و فعالیت*ها بود و تاکید کرد:"ما ماه به ماه مناطق نمونه را رصد تصویری کرده و تیپولوژی*ها را رصد می*کنیم."

او به قدرت فضای مجازی هم اشاره کرد و تصریح کرد:" بعضا اخباری در فضای مجازی منتشر می**شود که واقعیت ندارد." وی به افراد توصیه کرد که اسیر فضاسازی*های این جریان نشوند.

در رابطه با موضوع حجاب رئیس پلیس امنیت اخلاقی هم با خبرگزاری مهر گفتگو کرد. او با بیان اینکه مصادیق بدحجابی نسبت به سالهای گذشته هیچ تغییری نکرده است و پلیس تعیین کننده این مصادیق نیست گفت:" پلیس به منظور رصد وضعیت حجاب در کشور هرماه از وضعیت پوشش در سطح شهر فیلمبرداری می کند."

مسعود زاهدیان دلیل این کار را رصد کردن وضعیت حجاب در کلانشهر*ها مطرح و اضافه کرد:" فقط بنا به شرایط فصل رنگ لباس و مدل آن دچار تغییر شده است." زاهدیان گفت شرکت*های خصوصی اجازه ندارند کارمندانشان را که به گفته او مجبور به استفاده از لباسهای نامناسب کنند و تاکید کرد در صورت شکایت یا ارائه گزارش در مورد مجبور کردن افراد به استفاده از لباس نامناسب یا آرایش غیرمتعارف پلیس با مسئولان این شرکتها برخورد می کند.